داکت اسپلیت چیست؟

داکت اسپلیت گرین از سیستم های تهویه مطبوع است  که در ساختمان های مسکونی و اداری و تجاری مورد استفاده می باشد.

سیستم های تهویه گرین از سطح کیفی مطلوبی برخوردار هستند و بازدهی بالایی را با مصرف حداقلی انرژی در اختیار کاربر می گذارند.

داکت های گرین عملکرد سرمایشی و گرمایشی دارند و برای هر دو فصلِ تابستان و زمستان مناسب می باشند.

خرید داکت اسپلیت گرین

سیستم داکت اسپلیت گرین

سیستم تهویه اسپلیت داکت از دو بخش خارجی و داخلی تشکیل شده است که به وسیله‌ی لوله های مسی به هم متصل می‌شوند. در این سیستم، یونیت داخلی در سقف نصب می شود و از طریق کانال های داکت هوای مطبوع را به اتاق های مختلف ساختمان می رساند.

یونیت داخلی داکت اسپلیت گرین با ورقه های گالوانیزه‌ی محکم و در اندازه‌ی باریک ساخته می شود که به راحتی در پشت سقف کاذب قابل نصب می باشد و زیبایی اتاق را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

این سیستم تهویه به دلیل راندمان بالا و عملکرد بسیار خوب، طراحی هوشمندانه و ایجاد صدای کم، از محبوب ترین سیستم های تهویه در بازار است.

محصولات داکت اسپلیت گرین

انواع مختلف داکت اسپلیت گرین

داکت های اسپلیت گرین برای فضاهای کوچک و بزرگ طراحی شده اند و در ظرفیت های متنوع ، ۲۴۰۰۰، ۲۸۰۰۰، ۳۶۰۰۰ و ۴۸۰۰۰ فراهم می باشند که ظرفیت های پایین تر از ۳۶ هزار از نوع تک فاز و ظرفیت های بالاتر از آن نوع ۳ فاز است.

داکت های گرین همچنین متناسب با شرایط آب و هوایی عرضه می شوند و در نمونه های حاره ای و معتدل موجود هستند.

اسپلیت کاستی چهار طرفه، باد را از چهار طرف پرتاب می کند و به بهترین شکل هوای مطبوع را در اتاق به جریان می اندازد.

از سوی دیگر، داکت اینورتر گرین به دور موتور متغیر مجهز شده است که با دمای هوای اتاق تنظیم می شود و کاهش بالقوه‌ی مصرف برق را به دنبال دارد. از این رو، داکت اینورتر گرین در گرید انرژی مصرفی A قرار گرفته است و داکت های بدون اینورتر در گرید B دسته‌بندی شده اند.

هرچند داکت های اینورتر از مدل های معمولی قیمت بیشتری دارند، ولی به دلیل کاهش مصرف برق، در بلند مدت هزینه های کم‌تری را برای مصرف کننده در پی دارند و انتخابی اقتصادی محسوب می شوند.

از این گذشته، در بسیاری از مدل های اسپلیت کانالی گرین از گاز مبرد R410a استفاده شده است که دوستدار محیط زیست بوده و مصرف انرژی پایینی خواهد داشت.

با این حال، در نمونه های معمولی داکت اسپلیت گرین گاز مبرد R22 به کار رفته است.

در نهایت، باید این نکته را نیز افزود که بسیاری از مدل های داکت اسپلیت گرین دارای فیلترهای تهویه هوا نیز می باشند و از ورود گرد و غبار و آلاینده های مختلف به درون اتاق جلوگیری می نمایند.

اسپلیت کانالی گرین

برای ایجاد تهویه مطبوع در ساختمان ها و فضاهای داخلی، راهکارهای مختلفی وجود دارد. از سیستم های کاربردی برای تهویه، داکت اسپلیت است که با توجه به شرایط محیط، امکان سرمایش و گرمایش مطبوع را فراهم می آورد. برای این سیستم، از آن جا که تهویه از طریق کنال کشی در سقف کاذب و دیوارهای اتاق انجام می گیرد، از اصطلاح اسپلیت کانالی نیز استفاده می شود.

اسپلیت کانالی مارک گرین، یکی از انواع رایج این گونه از سیستم های تهویه در ایران است. اسپلیت های گرین با ظرفیت های مختلفی تولید می شوند تا برای متراژهای گوناگون قابل استفاده باشند. این اسپلیت ها معمولا به صورت توکار در سقفِ کاذب جای‌گذاری می شوند و زیبایی و فضایِ کاربریِ اتاق را تحت تأثیر قرار نمی دهند. از این رو، از کولرهای کانالی گرین در انواع پروژه های مسکونی و غیرمسکونی می توان استفاده کرد. از مزیت های اسپلیت کانالی، امکان ایجاد استقلال برای تهویه هر واحد ساختمانی است.