راهنمای خرید ماشین لباسشویی گرین

امروزه داشتن ماشین لباسشویی نیاز ضروری هر خانه و خانواده است اما هنگام خرید ماشین لباسشویی گرین چطور می‌توانیم مطمئن شویم که بهترین گزینه ممکن را انتخاب کرده‌ایم؟ یکی از مهم‌ترین مسائلی که هنگام بررسی و خرید آنلاین انواع ماشین لباسشویی باید در نظر بگیرید، ظرفیت و قدرت آن است.

انتخاب یک ماشین لباسشویی خاص بر اساس ظرفیت آن به طور کلی به تعداد اعضای هر خانواده بستگی پیدا می‌کند؛ اما مسائل دیگری مثل قیمت انواع ماشین لباسشویی، موتور، مصرف انرژی و سر و صدای آن هم اهمیت زیادی دارد. در این مقاله از آوش، تصمیم گرفته‌ایم درباره چگونگی خرید ماشین لباسشویی گرین و ویژگی‌ مدل‌های مختلف آن صحبت کنیم. مطالعه این نکات در خرید آنلاین لباسشویی گرین به شما کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: داکت اسپلیت گرین

خرید لباسشویی گرین با توجه به انواع آن

هنگام خرید ماشین لباسشویی گرین باید به این نکته توجه داشته باشید که محصولات این برند به دو دسته «ماشین لباسشویی درب از جلو» و «ماشین لباسشویی دوقلو» تقسیم می‌شوند. در ادامه خصوصیات هر کدام از این دو دسته را بررسی خواهیم کرد.

1. ماشین لباسشویی درب از جلو گرین

برند گرین تا به حال ۲ مدل ماشین لباسشویی درب از جلو را عرضه کرده است. یکی از این مدل‌ها BLDC (سری GALANT) و دیگری DD (سری ONYX) نام دارد. به طور کلی از بین مزایا و معایب این مدل‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایامعایب
اشغال کردن فضای کم (ابعادِ ۵۹۵x۶۴۰x۸۵۰)قیمت بالا (حدود ۳۰ میلیون تومان)
وزن کم (۷۶ کیلوگرم) بعد از روشن کردن ماشین‌های لباسشویی درب از جلو گرین، دیگر نمی‌توان به آن لباس جدیدی اضافه کرد.
عرضه‌شده در رنگ‌های سفید و نقره‌ایمحدودیت ۱۲ کیلوگرمی برای شستشوی لباس‌ها
امکان نصب در آشپزخانههزینه تعمیر بیشتر در مقایسه با ماشین‌های لباسشویی دوقلو

2. ماشین لباسشویی دوقلو 

از بین مزایا و معایب ماشین لباسشویی دوقلوی گرین هم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایامعایب
قیمت مناسب (حدود ۱۱ میلیون تومان)اشغال کردن فضای زیاد (ابعادِ ۶۰۰x۶۰۵x۱۴۰۰)
بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی دوقلوی گرین، می‌توان به آن لباس جدیدی اضافه کرد.وزن زیاد (۱۳۳ کیلوگرم)
ظرفیت ۱۵ کیلوگرمیماشین لباسشویی دوقلوی گرین فقط در رنگ نقره‌ای عرضه شده است.
استریلیزاسیون لباس‌ها با استفاده از نقره که خطری برای انسان ندارد و می‌تواند به خوبی باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها را از بین ببرد.کارایی کمتر برای لباس‌های رنگی و حساس و ابریشمی
استفاده از هوای گرم ۳۶۰ درجه برای شستشوی لباس‌هامصرف بالای آب و برق
استفاده از سیستم خشک‌کن اینورتر و اتمام فرآیند شستشو و خشک کردن در یک ساعتماشین‌های لباسشویی دوقلو را نمی‌توان در آشپزخانه‌ها نصب کرد.

با این حال، انواع مختلف ماشین‌های لباسشویی green مزایای مشترکی هم دارند که از بین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بهترین رتبه مصرف انرژی (+++A)
 2. دارای اعلان صوتی برای انتخاب برنامه‌ها
 3. شستشوی انواع مختلف لباس‌ها از جمله لباس‌های حساس و لباس‌های کودک
 4. سیستم عیب‌یابی خودکار
 5. اعلان خرابی روی صفحه نمایش
 6. امکان انتخاب زمان شستشو
 7. مجهز به قفل کودک
 8. شستشوی سریع
 9. تکنولوژی Jet smart که مواد شوینده موجود در درب و لباس‌ها را می‌شوید و آن‌ها را تمیزتر و روشن‌تر می‌کند.
 10. تایمر شروع به کار

نکات مهم در خرید آنلاین ماشین لباسشویی گرین

هنگام خرید ماشین لباسشویی گرین حتما باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

ظرفیت ماشین لباسشویی

ظرفیت ماشین‌های لباسشویی نشان‌دهنده حجم لباس‌هایی است که با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانید آن‌ها را بشویید.

 ماشین لباسشویی گرین مدل ONYX در ۲ رنگ سفید و نقره‌ای
برنامه Night Wash در ماشین‌های لباسشویی green برای کاهش سر و صدای دستگاه هنگام شب طراحی شده است.

این ظرفیت به کیلوگرم گفته می‌شود و معمولا ۵، ۷ و ۹ کیلوگرم است. ظرفیت ماشین‌های لباسشویی درب از جلو گرین به ۱۲ کیلوگرم می‌رسد و ظرفیت ماشین لباسشویی دوقلوی این برند هم ۱۵ کیلوگرم است.

پیشنهاد ویژه: خرید فن‌ کویل گرین

موتور لباسشویی

موتورهای ماشین‌های لباسشویی قدرت و بازدهی آن‌ها را تعیین می‌کنند و در تعیین لرزش و مصرف انرژی آن‌ها تاثیرگذار هستند. موتورهای ماشین لباسشویی گرین مدل ONYX و ماشین لباسشویی دوقلوی گرین از نوع دایرکت درایو است که در صرفه‌جویی ۷۰ درصدی انرژی، کاهش صدا و افزایش سرعت دستگاه تاثیر زیادی دارد. موتورهای BLDC اینورتر در ماشین لباسشویی GALANT گرین هم در کاهش سر و صدا و افزایش طول عمر این دستگاه‌ها موثر است.

مصرف انرژی ماشین لباسشویی

هنگام خرید ماشین لباسشویی گرین یا هر برند دیگری حتما باید به مصرف انرژی آن توجه داشته باشید. ماشین‌های لباسشویی که بازدهی بالایی دارند و از فناوری‌های پیشرفته‌ای مثل موتور دایرکت درایو استفاده می‌کنند، نه‌ تنها در حفظ محیط زیست موثر هستند بلکه به کاهش هزینه‌ها هم کمک می‌کنند. خوشبختانه مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی green با بهترین رتبه مصرف انرژی یعنی +++A عرضه شده‌اند و از این نظر مشکلی برای خانواده‌های مختلف ایجاد نمی‌کنند.

برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی

برنامه‌های شستشوی ماشین‌های لباسشویی به شما کمک می‌کنند که لباس‌های مختلف را به صورت جداگانه و البته با کارایی بیشتری تمیز کنید. اگر قصد خرید آنلاین لباسشویی گرین را دارید، باید بدانید که مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی green از برنامه‌های زیر پشتیبانی می‌کنند:

 1. شستشوی سریع ۱۵ دقیقه‌ای، ۳۰ دقیقه‌ای و ۴۲ دقیقه‌ای (بسته به مدل)
 2. لباس بچه
 3. لباس مخمل
 4. لباس‌های کتان و پنبه
 5. لباس‌های حریر و ظریف
 6. لباس‌های پشمی و نخی
 7. لباس‌های ورزشی
 8. شستشو با بخار
 9. لباس‌های معمولی

قفل کودک

قفل کودک در ماشین‌های لباسشویی به والدین کودکان کمک می‌کند تا از تماس با دستگاه و ورود آن‌ها به داخل ماشین لباسشویی جلوگیری کنند.

مطالعه بیشتر: معرفی دو روش برای محاسبه ظرفیت فن کویل 

ماشین لباسشویی دوقلوی گرین در رنگ نقره‌ای
حجم درام بالایی ماشین لباسشویی دوقلوی گرین ۳۵ لیتر و حجم درام پایین آن هم ۶۴ لیتر است.

این برنامه درب ماشین لباسشویی را قفل می‌کند تا کودکان نتوانند دست خود را در داخل دستگاه قرار دهند و در تماس با مواد شیمیایی مخرب یا قطعات متحرک آن به خود آسیب برسانند. به همین خاطر تمام مدل‌های ماشین‌های لباسشویی گرین با برنامه قفل کودک عرضه شده‌اند تا از امنیت کودکان و نوزادان مطمئن شوند.

سطح صدا و لرزش ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که باید هنگام خرید ماشین لباسشویی گرین به آن توجه باشید، سر و صدای این دستگاه‌ها است. وقتی که ماشین‌ لباسشویی روشن است؛ موتور آن برای ایجاد حرکت و چرخش دستگاه کار کرده و با تکان دادن لباس‌ها، کمی صدا و لرزش ایجاد می‌کند.

به طور کلی، انواع مختلف ماشین لباسشویی green با تکنولوژی پیشرفته و طراحی مناسبی عرضه شده‌اند تا صدا و لرزش خود را به حداقل برسانند. مدل‌های مختلف این برند حتی در شب هم سر و صدای خاصی ایجاد نمی‌کنند.

نمایشگر دیجیتال

نمایشگر دیجیتال در یک ماشین لباسشویی به شما اجازه می‌دهد اطلاعات و تنظیمات مختلف را ببینید و کنترل کنید. نمایشگرها معمولا در قسمت جلویی یا بالای ماشین لباسشویی قرار دارد و برنامه‌ها و پیام‌های مختلف از جمله دمای آب، سرعت چرخش، زمان شستشو، پر شدن مخزن آب، خطای بسته شدن درب یا بقیه خطاهای ممکن را نشان می‌دهند. نمایشگرهای ماشین‌های لباسشویی گرین مدل ONYX از نوع LEDهای بزرگ و قدرتمند به اسم «Big LED» هستند و نمایشگرهای ماشین‌های لباسشویی مدل GALANT و مدل دوقلوی این برند هم با LED ساخته شده‌اند.

خرید کدام مدل لباسشویی گرین برای شما مناسب است؟

هنگام خرید ماشین لباسشویی در مرحله اول باید نیازهای خود را به طور دقیق تعیین کرده باشید تا با توجه به آن‌ها بتوانید یک مدل لباسشویی گرین را انتخاب کنید. برای مثال باید توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی ۵ کیلویی برای خانواده‌های کوچک ۲ الی ۳ نفره، ماشین لباسشویی ۷ کیلویی برای خانواده‌های متوسط ۳ الی ۵ نفره و ماشین لباسشویی ۹ کیلویی برای خانواده‌های بزرگ مناسب است.

خواندن نظرات و تجربه دیگران بعد از خرید لباسشویی گرین می‌تواند به شما در انتخاب ماشین لباسشویی‌تان کمک کند اما هیچ چیزی به اندازه مشورت با یک متخصص موثر نیست. به همین خاطر است که متخصصان آوش آماده‌اند تا به شما در انتخاب و خرید آنلاین بهترین ماشین لباسشویی ممکن کمک کنند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد رای‌ها 5

هنوز امتیازی ثبت نشده

تلگرام
توئیتر
فیسبوک
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

6 + 19 =

ارسال نظر