تهویه هوای مدرن در شرکت ها

فواید استفاده از تهویه مطبوع مدرن در شرکت ها

با افزایش و یا کاهش دما در فصول مختلف سال، بسیار مهم است که صاحبین مشاغل محیط و هوا را با استفاده از تاسیسات و تهویه مطبوع مدرن برای کارکنان خود مطبوع و دلچسب نمایند. استفاده از تهویه مطبوع مدرن در شرکت‌ها مزایای بسیار زیادی دارد که مهم‌ترین آن صرفه‌جویی در مصرف هزینه‌هاست!

در ادامه این مقاله از مجله آوش ما قصد داریم تا به صورت کامل در مورد فواید استفاده از تهویه مطبوع مدرن در شرکت‌ها برای شما بگوییم و تک‌تک این موارد را با هم بررسی کنیم. چنانچه نیاز به راهنمایی و یا مشاوره تخصصی‌تر برای خرید و تهیه این سیستم‌های تهویه برای محیط‌های کاری و یا مسکونی خود هستید، کارشناسان فروش ما در آوش از ابتدا تا انتها در کنار شما هستند و بهترین راهنمایی را به شما خواهند کرد.

تهویه مطبوع مدرن چیست؟

سیستم تهویه مطبوع مدرن به سیستم‌هایی گفته می‌شود که تمامی نیازها و سلائق کاربران را نظر گرفته و این امکان را فراهم کرده که هر کسی بتواند نیازها و توقعات فردی خودش از این سیستم‌های تهویه برآورده کند. به این معنا که کاربران می‌توانند برای هر اتاقی یک دمای مستقل و بدون نیاز به دخالت فیزیکی و تنها با زدن چند دکمه در گوشی‌های هوشمندشان در اختیار داشته باشند. در مراکز بزرگ و یا محیط‌های کاری هم این سیستم‌ها به گونه‌ای تعبیه شده‌اند که بر اساس میزان رفت آمد، متراژ و میزان نیاز محیط به تصفیه هوا و… به صورت کاملا هوشمند انجام بگیرد.

تهویه مطبوع مدرن در شرکت ها
وجود هوای باکیفیت در شرکت ها به بهبود عملکرد کارکنان کمک خواهد کرد.

10 ویژگی‌ برتر سیستم‌های تهویه مطبوع مدرن

اگر بخواهیم خیلی کلی در مورد برخی از ویژگی‌هایی که این سیستم‌های تهویه دارا هستند بگوییم، به این 10 مورد می‌توان به اختصار اشاره کرد:

دارای سنسور و تغییر حالت اتوماتیکدر این سیستم‌ها کنترل دستگاه به صورت کاملا دیجیتالی و خودکار انجام می‌شود و اگر نیاز به تغییر دما و یا رطوبت در محیط احساس شود، سنسورهای دستگاه به صورت اتوماتیک دما و رطوبت محیط را اندازه‌گیری کرده و هوای محیط را به بهترین حالت ممکن تغییر خواهد داد.
دارای سنسورهای رفت و برگشت و حرارتیاین سیستم‌ها مجهز به سنسور‌های فوق پیشرفته رفت و برگشت هوا و سنسورهای حرارتی هستند و این امکان را دارند که میزان رفت و آمد در یک محیط را تشخیص داده و به همان میزان نسبت به تهویه هوا اقدام کند.
دارای سنسورهای دی‌اکسیدکربن و روشناییدیگر ویژگی مثبت این دستگاه‌های تهویه دارا بودن سنسورهای دی‌اکسیدکربن و سنسور روشنایی است که این امکان را فراهم کرده که میزان حرارت تولید شده توسط پخت و پز و یا تابش خورشید را تشخیص دهد و دمای اتاق را بر اساس همین مبنا تنظیم کند.
تشخیص میزان آلودگی هوای ورودی و خروجیسنسورهای فوق هوشمند این سیستم‌های تهویه مطبوع مدرن به گونه‌ای است که این امکان را دارد که به صورت خودکار هوا را از انواع آلودگی‌ها تصفیه کند و هیچ آلاینده‌ای را به محیط وارد نکند.
خاموش و روشن شدن خودکار  در زمان‌های مشخصدر این سیستم‌های آپشنی قرار گرفته که بعد از مدت زمانی مشخص، تمامی تنظیمات سیستم می‌تواند خاموش شود و نیازی به خاموش و روشن کردن دستی نخواهد داشت.
امکان کنترل از راه دور و بدون نیاز به حضور فیزیکیبا استفاده از اپلیکیشن اختصاصی که برای این سیستم‌ها طراحی شده، با استفاده از اپلیکیشن می‌توان تمامی کارآیی‌هایی دستگاه را بدون نیاز به حضور فیزیکی کنترل کرد.
کاهش قابل توجه در مصرف انرژی و هزینه‌هااین سیستم‌های فوق هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بالاترین بازده انرژی با کمترین هزینه‌ها را دارند. با یکبار خرید و سرمایه‌گذاری در سیستم‌ها، می‌توان در دراز مدت سود بیشتری کرد و تا حد بسیار زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد.
قابلیت تنظیم و کنترل مجزای دمایی مناطق مختلف یک ساختمانسیستم‌های تهویه مطبوع مدرن این امکان را دارند که نقاط و نواحی مختلف از یک ساختمان را به صورت جداگانه و کاملاً متفاوت مورد کنترل قرار دهند.
قابلیت استفاده از موتورهای اینورتر یا دور متغیربرخلاف سیستم‌های تهویه قدیمی که فقط از موتورهای دور ثابت استفاده می‌کردند، این سیستم‌ها قابلیت استفاده از موتورهای اینورتر یا دور متغیر را دارند.
بهره‌گیری از تجهیزات مکانیکی و الکترومکانیکیدر این سیستم‌های مدرن از تجهیزات مکانیکی و الکترومکانیکی بهبود یافته و پیشرفته‌تر در طراحی و ساخت بهره گرفته و راندمان چندین برابری نسبت به سیستم‌های سنتی دارند.

از چه مدل دستگاه‌های تهویه مطبوع مدرن در شرکت‌ها می‌توان استفاده کرد؟

نمونه‌های بسیار زیادی از دستگاه‌های تهویه مطبوع مدرن در بازار موجود است. در ادامه 8 نمونه از این دستگاه‌ها که در کشور ما بیشتری کارآیی را دارند معرفی خواهیم کرد:

* کولرهای گازی پرتابل به دلیل کم‌هزینه بودن و در دسترس‌تر بودن بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد
کولرهای گازی پرتابل به دلیل کم‌هزینه بودن و در دسترس‌تر بودن بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد

کولرهای گازی پرتابل چه ویژگی‌هایی دارند؟

کولرهای گازی پرتابل انواع مختلفی دارند و بسیار محبوب‌تر از سایر مدل‌هایی که معرفی کردیم هستند. از جمله مهمترین مزایای کولر گازی پرتابل این موارد است:

  • سبک بودن و قابل حمل بودن
  • گرفتن رطوبت محیط و مناسب شهرهای شرجی و پر رطوبت
  • نصب سریع و آسان
  • کم سر و صدا بودن در هنگام کار کردن
  • کمتر بودن هزینه‌ها و صرفه‌جویی در مصرف برق و انرژی
  • دارا بودن سیستم‌های هوشمند
  • در دسترس بودن و قابل شستشو بودن فیلترها

چرا کارفرمایان باید نسبت به مدرن سازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی اقدام کنند؟

علاوه بر تمامی مزایایی که در مورد استفاده از سیستم‌های تهویه مطبوع مدرن در شرکت‌ها گفته شد، چند دلیل عمده دیگر جهت بهبود و ارتقای سیستم‌های قدیمی با این سیستم‌ها وجود دارد. از جمله:

فرسودگی تجهیزات قدیمیعمر مفید اکثر تجهیزات تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی، حدود 20 تا 25 سال است. پس از این مدت تمامی این تجهیزات فرسوده می‌شوند و نیازمند نگهداری و تعمیرات و صرف هزینه‌های گزاف خواهند بود. علاوه بر این، تمامی این تجهیزات فرسوده امکان تامین نیازهای اساسی مثل تنظیم رطوبت، فیلتر نمودن هوا از آلودگی‌ها و تامین سطح آسایش مناسب در روزهای خیلی سرد و یا خیلی گرم را نخواهد داشت.
پایین آمدن کیفیت هوابه دلیل کاهش کارایی سیستم‌های برودتی قدیمی، ممکن است در محیط شاهد دود و بخار، آزاد شدن مواد آلرژی‌زا در محیط، احساس سرگیجه و یا مشکلات تنفسی و …  باشید. با استفاده از سیستم‌های تهویه مطبوع مدرن در شرکت‌ها و محیط‌های کار می‌توان علاوه تامین سرمایش و گرمایش مورد نیاز، تمامی آلاینده‌های موجود را کاهش و تمامی نیازهای خود و کارمندان‌تان را برآورده کرد.
بازسازی یا گسترش محل کارممکن است به هر دلیلی اقدام گسترش مساحت و یا بازسازی محیط کار خود را داشته باشید و با این بازسازی، سیستم‌های تهویه قدیمی جوابگویی نیازها نحواهد بود. برای تامین هوای تازه و تامین هوای سرد و گرم، نیاز به سیستم‌های برودتی جدیدتر و مدرن‌تر خواهید داشت.
هوشمند نبودن سیستم‌های برودتی قدیمیدر بخش معرفی مزایایی سیستم‌های تهویه مطبوع در مورد ویژگی‌های هوشمند این سیستم‌ها توضیح داده شد. با استفاده از ویژگی‌های هوشمند تهویه‌های مطبوع مدرن امروزی می‌توان میزان رطوبت، تصفیه هوا، روشن و خاموش شدن خودکار و بسیاری موارد دیگر را کنترل کرد و نهایت بهره‌وری را برد.

جمع‌بندی

در این مقاله ما سعی کردیم تا هرآنچه که در مورد فواید استفاده از تهویه مطبوع مدرن در شرکت ها بدانید را بگوییم. شرکت آوش متشکل از مهندسان با تجربه و متخصص در زمینه تهویه مطبوع، با بازدید ساختمان و محل کار شما، می‌توانند انواع طرح‌های گوناگونی را برای مدرن‌سازی سیستم‌های قدیمی و جایگزینی آن‌ها با سیستم‌های مدرن و به‌روز را با کمترین هزینه و بیشتری بازده را به شما معرفی کنند. جهت کسب هرگونه اطلاعات بیشتر در مورد مدرن‌سازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی قدیمی یا از کار و معرفی انواع سیستم‌های تهویه مطبوع برند گرین و قیمت آنها، با مهندسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول

تهویه مطبوع چیست؟

تهویه مطبوع به فرایندی گفته می‌شود که در آن هوای تازه تامین شده از بیرون با هوای داخل برگشتی مخلوط شده و بعد از فیلتراسیون، تنظیم دما و رطوبت آن، در محیط داخل ساختمان با سرعت و جهت دلخواه توزیع می‌شود.

استفاده از سیستم تهویه مطبوع در ساختمان‌های تجاری و اداری چه اهمیتی دارد؟

با استفاده از این سیستم‌ها میزان درجه مطلوب هوا و میزان رطوبت و… به صورت خودکار اندازه‌گیری می‌شود و شرایط بسیار مطلوب‌تری را برای فعالیت کارمندان فراهم می‌آورد و موجب خواهد شد که احساس بهتری داشته باشند و کمتر خستگی را احساس نمایند.

آیا استفاده از سیستم‌های تهویه مطبوع مدرن برای مشتری‌ها هم اهمیت دارد؟

بله – با سالم بودن هوا و عدم وجود گرد و غبار و آلودگی در هوا، مشتریان احساس آرامش بیشتری خواهند داشت و همین امر می‌تواند در میزان فروش و کسب و کارها نیز تاثیر مثبت داشته باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

تلگرام
توئیتر
فیسبوک
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر