کاربرد کولر گازی؛ ۶ کاربرد اساسی انواع اسپلیت

شاید به نظر شما هم تنها کاربرد کولر گازی، خنک کردن محیط باشد؛ اما جالب است بدانید کولر گازی گرین بیش از ۶ کاربرد و فایده دیگر نیز دارد که می‌تواند کیفیت زندگی را چندین برابر کند.

در این نوشته به کاربرد انواع کولر گازی می‌پردازیم و آن‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم. هم‌چنین به شما خواهیم گفت با خرید کولر گازی گرین، چه طور می‌توانید از همه این کاربرد‌ها استفاده کنید. با ما در مجله آوش همراه باشید.

مطالعه بیشتر: اسپلیت چیست؟

۶ کاربرد کولر گازی؛ از سرمایش تا کمک به بهبود زندگی

کاربرد اصلی کولر گازی تنظیم دما و خنک کردن محیط است که این کار را از طریق جذب هوای گرم محیط و تبدیل آن به هوای سرد انجام می‌دهد؛ اما دیگر انواع کاربرد کولر گازی عبارت‌اند از:

  1. بهبود کیفیت هوای محیط داخلی (به کمک جلوگیری از ورود عوامل بیماری‌زا و گرد و غبار)
  2. کاهش رطوبت هوای محیط داخلی
  3. تولید صدای کم
  4. امکان تنظیم دقیق درجه دما
  5. امکان ایجاد گرمایش در زمستان
  6. استفاده کم‌تر از آب

در ادامه این ۶ کاربرد کولر گازی را به‌صورت کامل برای شما توضیح می‌دهیم.

مطالعه بیشتر: دلیل آب دادن کولر گازی

بهبود کیفیت هوای محیط داخلی

در ساختار کولر گازی از فیلتر‌هایی استفاده می‌شود که باعث جلوگیری از ورود عوامل بیماری‌زا و گرد و غبار به محیط داخلی خانه می‌شود. استفاده از کولر گازی میزان گرده، کپک و سایر آلرژن‌های موجود در هوا را کم می‌‌کند و از سویی مانع ورود باکتری‌های مضر برای سیستم تنفس و گوارش به هوای داخلی خانه می‌شود. بنابراین اگر شما هم از دسته افراد مستعد آسم یا بیماری‌های تنفسی هستید، می‌توانید از این کاربرد کولر گازی استفاده کنید.

مطالعه بیشتر: مشکلات کولر گازی

افزایش کیفیت زندگی و سلامت با بهبود کیفیت هوا توسط کولر گازی
کولر‌های گازی هوایی تمیز، تصفیه شده و بدون هیچ باکتری یا مواد حساسیت زایی را در محیط منتشر می‌کنند.

کنترل رطوبت هوای محیط داخلی

رطوبت بالا در هوای یک ساختمان مشکلات متعددی را به وجود می‌آورد. هنگامی که مقدار بخار آب در هوا از مقدار مشخصی بالاتر می‌رود، امکان رشد کپک‌ها بیشتر می‌شود. هم‌چنین وسایل چوبی خانه مثل کمد‌ها یا وسایل الکترونیکی به خاطر این رطوبت آسیب می‌بینند.

زمانی که کولر گازی در حال کار کردن است، رطوبت از هوا جدا شده و روی لوله‌های شبکه اپراتور در پنل داخلی آن جمع می‌شود. با تجمع رطوبت داخل هوای خانه روی این پنل، رطوبت هوای محیط داخلی کاهش می‌یابد. پس خرید کولر گازی گرین یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توان با آن رطوبت محیط خانه خود را کنترل کنید.

 کاهش رطوبت هوای محیط با استفاده از کولر گازی
رطوبت در محیط می‌تواند باعث ایجاد بیماری یا خراب شدن وسایل خانه شود. با نصب کولر گازی این رطوبت کاهش می‌یابد.

تولید سر و صدای کمتر 

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که میزان سر و صدای محیطی برایتان اهمیت دارد، کولر گازی انتخاب بهتری برای شما است؛ چراکه کولر‌های گازی در مقایسه با کولر‌های آبی سر و صدای بسیار کمتری تولید می‌کنند. برای مثال صدای پمپ آب و موتور کولر‌های آبی همیشه به گوش می‌رسد؛ اما کولر‌های گازی از شروع روشن شدن تا پایان کار، صدای قابل توجهی تولید نمی‌کنند. این مورد باعث می‌شود تا برای کار کردن، خوابیدن و زندگی روزانه آرامش بیشتری داشته باشید.

مطالعه بیشتر: فرق کولر گازی با سایر سیستم‌های تهویه مطبوع هوا

امکان تنظیم دقیق درجه دما

سیستم تنظیم دما در کولر‌های آبی سه درجه «کُند»،‌ «متوسط» و «تند» دارد و این امر باعث می‌شود نتوانید دمای دلخواه را در آن‌ها تنظیم کنید و در زمان‌هایی احساس کنید خانه بسیار سرد یا بسیار گرم شده است؛ اما با استفاده از کولر‌های گازی شما می‌توانید دما را دقیقاً روی درجه دلخواه خود تنظیم کنید. 

افزایش کیفیت استراحت و خواب با استفاده از تنظیم دما در کولر گازی
می‌توانید دمای کولر گازی را به‌صورت دقیق تعیین کنید. این کار باعث افزایش کیفیت زندگی و خواب شما خواهد شد.

امکان ایجاد گرمایش در زمستان

با پیشرفت در تولید انواع کولر گازی، مدل‌هایی وارد بازار شدند که می‌توان از آن‌ها در زمستان و برای تولید هوای گرم نیز استفاده کرد. برای این کار کافی است که کویل آب گرم را به سیستم تهویه مطبوع خانه خود وصل کنید. اگر در این رابطه نیاز به راهنمایی دارید می‌توانید با همکاران ما در آوش در ارتباط باشید.

مطالعه بیشتر: تفاوت کولر گازی اینورتر و کولر معمولی چیست؟

عدم نیاز به مصرف آب

یکی از نگرانی‌های افرادی که به سراغ کولر‌های آبی می‌روند، مصرف بالای آب این وسیله‌ها است که می‌تواند هزینه زیادی تولید کرده و حتی رطوبت محیط را بالا ببرد. در صورتی که کولر‌های گازی بدون نیاز به آب کار می‌کنند و می‌توانند به راحتی این دغدغه‌ها را از ذهن شما حذف کنند؛ البته برخی افراد معتقدند مصرف برق در کولر گازی زیاد است؛ اگر شما هم از این دسته افراد هستید می‌توانید به سراغ خرید کولر گازی کم مصرف بروید.‌

مطالعه بیشتر: مزایا و معایب کولرگازی چیست؟

فواید کاربرد‌های کولر گازی

شاید برایتان جالب باشد که این کاربرد‌های کولر گازی، چه فوایدی دارند و چگونه می‌توانند کیفیت زندگی شما را افزایش دهند. در جدول زیر مجموعه‌ای از فواید کاربرد‌های کولر گازی را برایتان توضیح می‌دهیم.

نام کاربردفواید
بهبود کیفیت هواتصفیه هوا از باکتری‌ها، میکروب‌ها و گرد و غبارجلوگیری از بروز بیماری‌های تنفسی مثل آسمارتقاء کیفیت زندگی افراد خانه
کاهش رطوبتایجاد بوی بهتر در فضاکم کردن زمان نظافت خانهکمک به سالم ماندن تجهیزات چوبی و الکترونیکی در خانه
تولید سر و صدای کمترایجاد آرامش و سکوت در خانه
امکان تنظیم دقیق درجه دماایجاد دمای دلخواه در محیطارتقاء کیفیت خواب شبانه 
امکان ایجاد گرمایش در زمستانکاهش هزینه‌ها برای خرید سیستم‌های گرمایشی 
عدم نیاز به مصرف آبکاهش مصرف انرژی و هزینه‌ها

برای اینکه بتوانید از همه این انواع کاربرد کولر گازی استفاده کنید، باید بتوانید بهترین مدل را متناسب با محیط مورد نظر خود خریداری کنید.

مطالعه بیشتر: راهنمای کنترل رطوبت

کاربرد کولر گازی در ساختمان‌های مختلف

جالب است بدانید کاربرد کولر گازی محدود به استفاده در خانه‌های مسکونی نمی‌شود. شما می‌توانید با نصب کولر گازی در بیمارستان‌ها و مراکزی از این دست، کیفیت و سلامت هوای آن‌ها را بهبود دهید. هم‌چنین استفاده از این سیستم تهویه مطبوع در رستوران‌ها، تالار‌ها و فروشگاه‌های بزرگ باعث بهبود کیفیت هوا شده و در رضایت مشتریان از کسب‌وکار شما موثر است.

مطالعه بیشتر: رایج‌ترین ارورهای کولر گازی گرین

خرید اینترنتی کولر گازی گرین از سایت آوش

در این نوشته به انواع کاربرد کولر گازی پرداختیم و گفتیم این سیستم‌های تهویه مطبوع کیفیت هوا را به شدت بالا می‌برند و از این رو در سلامت افراد و کیفیت زندگی آن‌ها موثر هستند.

اگر به دنبال خرید انواع سیستم تهویه مطبوع هستید می‌توانید به سراغ سایت آوش بروید. مجموعه آوش فروش اینترنتی کولر گازی گرین و دیگر سیستم‌های تهویه هوا مثل داکت اسپلیت را با قیمت مناسب، ضمانت اصالت کالا و خدمات پس از فروش به شما ارائه می‌کند.

مطالعه بیشتر: اجزای کولر گازی

سوالات متداول:

تروپیکال در کولر گازی یعنی چه؟

کولر گازی‌ که سیستم خنک‌کنندگی قوی‌تری نسبت به سایر سیستم‌های تهویه دارد، مناسب مناطق تروپیکال (گرمسیر و حاره‌ای) است.

فیلتر‌ هوا در کولر گازی چیست؟

فیلتر هوا بخشی از اجزای کولر گازی است که گرد و غبار، باکتری‌ و سایر آلاینده‌ها را به خود جذب می‌کند تا هوای وارد شده به خانه تصفیه شود.

چه‌طور بفهمیم کولر گازی کم مصرف است؟

برای بررسی میزان مصرف انرژی در یک کولر گازی می‌توانید به برچسب رده انرژی دستگاه نگاه کنید. رده انرژی A، A++ و A+++ نشان‌دهنده مصرف کم انرژی در کولر‌های گازی هستند.

منابع: lacltd _ brennanheating _ energyeducation

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

تلگرام
توئیتر
فیسبوک
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

2 × چهار =

ارسال نظر